Koślawość Stóp Leczenie

Okres wakacji to czas kiedy nawet dorastająca dziewczynka lub chłopiec korzysta z słońca. Rodzinne wypady lub wakacje temu sprzyjają. Na plaży lub w innych okolicznościach przyrody dziecko rozbiera się aby złapać trochę promieni słońca lub po prostu się wykąpać. Daje nam to możliwość jako rodzicom obserwacji. Oczywiście najlepiej nie mówiąc o tym dziecku. Możemy wtedy zwrócić uwagę jak się porusza, jak wykonuje proste czynności, a będąc na plaży możemy również zaobserwować na piasku jak wygląda odbitka stop.

W warunkach domowych byłoby to praktycznie niemożliwe ponieważ dorastające dziecko nie chce być obserwowane i oceniane. Często się wstydzi zwłaszcza bez koszulki. Jeśli podczas wspólnej wycieczki zauważymy coś niepokojącego w chodzie. Dodatkowo zauważymy, że obuwie z jednej stron jest bardziej starte w stosunku do drugiej to należy jak najszybciej zwrócić się o pomoc do fizjoterapeuty.

ZASADA BRZMI CZYM SZYBCIEJ TYM LEPIEJ

Koślawość stóp - jak leczyć?

Profesjonalista w warunkach gabinetu rozstrzygnie Nasze wątpliwości. Mając narzędzia diagnostyczne do analizy stopy oraz postawy będzie mógł pomóc. Pamiętajcie,  że jeśli zauważycie jakieś niepokojące zmiany w pozycji stojącej lub podczas chodu nie należy z nią zwlekać ponieważ każde opóźnienie powoduje, że będzie trudniej z wadę. Czym szybciej osoba zostanie skierowana do poradni tym szybciej zostanie rozwiązany problem najważniejsze jest aby taki problem uchwycić kiedy nie doszło do zmian strukturalnych (najczęściej mają charakter nieodwracalny). 

Korzystając z okazji chciałem dzisiaj powiedzieć kilka słów, czym jest koślawość stóp leczenieWada bardzo często diagnozowana. Charakteryzująca się zwiększonym obciążeniem brzegu przyśrodkowego w stopie – rysunek 1.

koślawość stóp
Rys. 1

Czy da się wyleczyć koślawość stóp?

Odpowiedz brzmi oczywiście pod warunkiem, iż zostaje w miarę szybko stwierdzona zmiana. Kluczowa jest wizyta u specjalisty, który dokona badania stóp i zaleci odpowiednie działanie.

Ponieważ w tej wadzie występuje w układzie mięśniowo-powięziowym nierównowaga sił – należy ją odpowiednio zbalansować. Dokonuje się to między innymi stosując indywidualna wkładkę ortopedyczna z włókna węglowego, która temu pomaga.

Należy pamiętać, iż dodatkowo musi być ona uzupełniona ćwiczeniami. I tu w proces leczenia często musi aktywnie zaangażować się rodzic.

wkładki ortopedyczne z włókna węglowego kraków