PORADNIA DIAGNOSTYKI REHABILITACYJNEJ I SPORTOWEJ KRAKÓW

Zapoznaj się z oferowanymi badaniami:

Poradnia Diagnostyki Rehabilitacyjnej i Sportowej Kraków to miejsce, gdzie pod kontrolą specjalisty doktora, fizjoterapeuty można zdiagnozować:

  • dziecko,
  • osobę dorosłą,
  • sportowca oraz sportowca-amatora.

Otrzymany wynik to podstawą do analizy parametrów oraz kontroli w późniejszym okresie.

Badanie dokonujemy z uwzględnieniem następujących narzędzi diagnostycznych:

  • Komputerowe Badanie Stóp
  • Komputerowe Badanie Kręgosłupa
  • sEMG
  • Test FMS
  • Badanie RUSI
  • Badanie Funkcjonalne

Zapraszamy do zapoznania się z wiedzą z zakresu rehabilitacji, sprzętu ortopedycznego seryjnego i indywidualnego a także nowoczesnych sposobów diagnostyki pacjenta. Obszerniejszą wiedzę na temat diagnostyki nieinwazyjnej znajdziecie poniżej.

Szerszy zakres tematów znajdziecie na Naszym BLOGU

 

Poradnia Diagnostyki Rehabilitacyjnej i Sportowej Kraków

Charakterystyka poszczególnych badań:

FMS

Test FMS jest to narzędzie do przesiewowej identyfikacji ograniczeń i asymetrii w siedmiu podstawowych wzorcach ruchowych. Dzięki identyfikacji obszaru możemy zwiększyć pracę nad danym sektorem – zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji, a za tym poprawić prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu w sporcie.
Dzięki wynikom testu jesteśmy w stanie stworzyć plan treningowy, który w uporządkowany sposób zwiększy możliwość Naszego organizmu do wysiłku sportowego oraz ograniczy prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji.

Dla kogo FMS?

Dla sportowców, sportowców-amatorów. Osób z towarzyszącym bólem w układzie ruchu lecz nie mających urazów mięśniowo-szkieletowych.

KOMPUTEROWE BADANIE STÓP

Bezinwazyjne badanie z wykorzystaniem platformy cyfrowej w celem zdefiniowania zaburzeń w obrębie stóp. Badanie uwidacznia patologiczne obciążenia

Dla kogo Komputerowe Badanie Stóp?

Badanie wykonuje się u dzieci jak i osób dorosłych.

KOMPUTEROWE BADANIE STÓP Kraków
semg kraków

sEMG

Bezinwazyjne przezskórne badanie potencjału mięśniowego. Wynik daje obiektywną informacje dla terapeuty o aktywności mięśnia lub mięśni. To doskonałe narzędzie do oceny mięśnia w czasie gdy osoba wykonywała program terapeutyczny.

Dla kogo sEMG?

Dla pacjentów w każdej fazie rehabilitacji oraz dla sportowców w celu określenia poziomu aktywności.

KOMPUTEROWE BADANIE KRĘGOSŁUPA

Badania polega na wykrycie asymetrii w zakresie budowy ciała oraz kręgosłupa.

Właściwa diagnostyka umożliwia prawidłowe wprowadzenie programu terapeutycznego.

Dla kogo Komputerowe Badanie Kręgosłupa?

Dla każdego niezależnie od wieku a szczególnie dla dzieci w okresie rozwojowym w tym u pacjentów posiadających zaopatrzenie ortopedyczne tułowia (gorsety ortopedyczne) w celu oceny efektów terapii.

KOMPUTEROWE BADANIE KRĘGOSŁUPA kraków

BADANIE FUNKCJONALNE

Badanie wskazuje na dysfunkcji w narządzie ruchu. Narzędzia zastosowane w badaniu to testy funkcjonalne stosowane w badaniu statycznym i dynamicznym (bieżnia z oprogramowaniem). Jest to bardzo szczegółowe. Pozwala wykryć zaburzenia wzorców ruchowych.

Dla kogo Badanie Funkcjonalne?

Dla każdego niezależnie od wieku oraz stosowane u osób z zaopatrzeniem ortopedycznym (protezy, ortezy indywidualne kończyn dolnych i górnych).

OBRAZOWANIE ULTRASONOGRAFICZNE – RUSI

Obrazowanie ultrasonograficzne w fizjoterapii. to „procedura stosowana przez fizjoterapeutów do oceny mor­fologii mięśni i otaczających tkanek miękkich podczas ćwiczeń i zadań ruchowych (…)”. RUSI umożliwia badanie stawów równolegle z wykonywaniem testów klinicznych, co w sposób znaczący poprawia trafność badania funkcjonalnego. Pozwala na jeszcze dokładniejszą diagnozę funkcjonalną pacjenta. Ułatwia wykrycie przeciwwskazań do terapii RUSI (Rehabilita­tive Ultrasound Imaging).

Dla kogo Obrazowanie ultrasonograficzne?

Dla każdej osoby  z urazami stawów lub przewlekłym bólem oraz dla maluszków.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ!

CENTRUM MEDYCZNE REH-AS

OSIEDLE NA SKARPIE 27, 31-910 KRAKÓW

PON-PT: 8:00 – 16:00